Actueel

Dekkingsgraad daalt door hogere levensverwachting

De dekkingsgraad van Pensioenfonds Horeca & Catering (PH&C) daalde naar 99% per 30 november 2010. Door de hogere levensverwachting voor de deelnemers van het pensioenfonds, werd de dekkingsgraad deze maand met 3% verlaagd. Doordat de dekkingsgraad hierdoor minder dan 100% is, neemt PH&C tijdelijk geen waardeoverdrachten in behandeling.

Langer leven

Uit recent onderzoek van het Actuarieel Genootschap (AG) blijkt dat Nederlanders steeds ouder worden. Dat betekent dat zij langer een pensioenuitkering krijgen dan verwacht. PH&C moet daardoor nu meer geld opzij leggen, om in de toekomst de pensioenen te kunnen betalen.

Vooruitlopend op de uitkomsten van dit onderzoek verlaagde PH&C al in december 2009 de dekkingsgraad. Nu de AG-prognosetafel 2010-2060 definitief is, blijkt het effect van de toegenomen levensverwachting groter te zijn dan verwacht. Ook onderzocht het pensioenfonds de eigen ervaringssterfte. Uit dit onderzoek blijkt de sterftekans voor deelnemers van PH&C boven het landelijk gemiddelde te liggen. Door deze twee ontwikkelingen daalt de dekkingsgraad in november met 3%.

Dekkingsgraad

De dekkingsgraad is een belangrijke graadmeter voor de financiële positie van een pensioenfonds. Onze dekkingsgraad geeft aan in hoeverre wij op de lange termijn de pensioenen kunnen betalen. Het is de verhouding tussen het geld dat wij nu bezitten, ten opzichte van het geld dat wij (nu en in de toekomst) aan pensioen moeten betalen. Bij een dekkingsgraad van 100% heeft een pensioenfonds precies voldoende geld om de pensioenen (nu en in de toekomst) te betalen. Bij een dekkingsgraad van meer dan 100% is er een buffer.

Buffers

Om alle (toekomstige) pensioenen te kunnen betalen en normale schokken van de financiële markten op te kunnen vangen, moeten wij behalve een wettelijke minimale buffer van 104,1% een wettelijke buffer hebben van tenminste 119%. Dat betekent dat wij voor elke euro die we (nu en in de toekomst) moeten betalen, € 1,19 in bezit moeten hebben.

Meer over de dekkingsgraad leest u hier. Meer informatie over waardeoverdracht vindt u hier.

 


08.12.2010

Uw mening

Bent u geholpen met deze info?